
IKM Operations kjøper SolidTech
IKM Operations har signert intensjonsavtale om kjøp av 70% av aksjene i SolidTech AS, Kristiansund.
IKM Operations har signert intensjonsavtale om kjøp av 70% av aksjene i SolidTech AS, Kristiansund.
IKM Cleandrill kjøpes opp av Enhanced Well Technology.
Equinor Energy AS har tildelt IKM Testing kontrakt på Johan Sverdrup Fase 2 prosjektet. Kontrakten har en estimert verdi på NOK 65 millioner.
Kontrakten er en videreføring av IKM Ocean Design’s involvering i prosjektet over lengre tid, der selskapet har jobbet med prosjektering av både Fase 1 og Fase 2 siden første kontrakt ble tildelt i 2013.
Equinor Energy AS har valgt IKM Operations AS som leverandør for driftsinspeksjon av utstyr og struktur, inklusiv NDT inspeksjon på følgende offshore installasjoner og landanlegg:
Det var stor stas da Equinor overrakte hver sin kake til de tre avdelingskontorene som har vært involvert i Johan Sverdrup prosjektet siden 2013.
IKM Stainless Technology ble 1. oktober solgt til Nordic Steel, et av Norges største kompetansesenter innen avansert stålbearbeiding. Avtalen gjelder 100% av aksjene.
Ståle og IKM Subsea gjengen tok utfordringen på strak arm da olje- og energiminister Kjell-Børge Freiberg inviterte seg selv og pressen til et bedriftsbesøk torsdag 26.september.